- Produkt niedostępny
Odbiór w sklepie: Warszawa, Okęcie - 0 zł
Dostawa: Kurier DPD - 21 zł
Dostawa: Kurier InPost - 21 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Transport roślin o wysokości powyżej 125 cm - 99 zł
Odbiór w sklepie: Warszawa, Okęcie - 0 zł
Dostawa: Kurier DPD - 21 zł
Dostawa: Kurier InPost - 21 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Transport roślin o wysokości powyżej 125 cm - 99 zł
Szczawik trójkątny ( Oxalis triangularis ) odmiana o zielonych liściach. Liście szczawiku rozkładają się do słońca i składają na noc. Roślina chętnie wypuszcza drobne liliowe kwiatki.
W naturze występuję 800 różnych gatunków szczawiku. Ponad 550 występuję w tropikalnym klimacie na terenie Południowej Afryki i Południowej Azji. Najpopularniejszym gatunkiem w uprawie domowej jest szczawik trójkątny ( Oxalis triangularis ).
Wiele szczawików, w tym szczawik trójkątny reaguje ruchem liści na jakość i intensywność światła. Liście otwierają się do słońca i składają się, gdy słońce zachodzi.
Szczawik jest również rośliną jadalną o ciekawym smaku, jednak nie zalecamy dodawać do sałatek liści roślin uprawianych jako rośliny ozdobne, ponieważ w uprawie roślin ozdobnych dozwolone są preparaty zakazane w uprawie roślin jadalnych. Przez co mogą w roślinie występować szkodliwe związki.
Szczawik czując zmniejszającą się intensywność światła może wejść jesienią w stan spoczynku trwający najczęściej do lutego. Podczas spoczynku traci cześć liści i zatrzymuje wzrost. Na wiosnę należy wznowić nawożenie i zapewnić odpowiednio słoneczne stanowisko, a szybko wróci do formy
Szczawik lubi jasne miejsca, może nawet znieść kilka godzin dziennie ostrego światła bezpośredniego. Podlewaj szczawik raz na tydzień lub nawet raz na dwa tygodnie, częstotliwość podlewania należy dostosować do warunków uprawy oraz pory roku. Szczawik nie lubi spadków temperatury poniżej 15 °C, idealnie radzi sobie w temperaturze 18 - 30 °C.
Żółknięcie liści oraz łatwe ich wypadanie najczęściej wiążę się z przelaniem rośliny.
Omdlewające liście, zasychające przy brzegach zwykle świadczą o przesuszaniu rośliny.
Brak nowych przyrostów jesienią, zimą, wczesną wiosną oznacza spoczynek zimowy. Roślinę najlepiej wybudzać w lutym zapewniając jej nawóz i dostep do światła.
Szczawik posiada organy podziemne, dzięki którym ma szansę odrodzić się nawet po utracie wszystkich liści.