Kaktusy doniczkowe domowe

Kaktusy doniczkowe i domowe

Czy czasem czujesz przejmujące uczucie samotności? Wyobraź sobie zielonego giganta pokrytego kolcami na środku pustyni. Kaktusy wiedzą co to znaczy prawdziwa samotność i walka z przeciwnościami losu. Wybierz w tej kategorii swojego nowego doniczkowego kompana, który będzie razem z tobą stał niewzruszony naprzeciw wszystkim przeciwnościom losu. Tym roślinom nie straszny brak wody, ani bardzo intensywne słońce, a każdego drapieżnego wegetarianina odstraszą ostrymi jak igły kolcami.

W kategorii Kaktusy znajdziemy nie tylko wspomniane wcześniej zielone kolczaste giganty, ale również kaktusy doniczkowe przypominające kolczaste kulę, takie jak Echinokaktus. Swoje miejsce znajdą tutaj także urocze Opuncję i rodem z horrorów Kaktusy Szczepione. Szczepione Kaktusy, to dwie rośliny złączone razem przez szalonego ogrodnika, niczym potwór Frankenstein’a. Mimo, iż taka metoda uprawy wydaje się nienaturalna rośliny, zrastają się razem i współpracują, często rosnąc o wiele lepiej, niż formy nieszczepione.

Opieka nad kaktusami doniczkowymi

W sezonie wegetacyjnym podlewać należy nawet raz na dwa tygodnie. Podlewamy jednorazowo taką ilością wody, aby cały system korzeniowy miał dostęp do wody, następnie czekamy, aż podłoże porządnie przeschnie. Dopiero wtedy możemy ponownie podlać roślinę. Na miejscach słonecznych i przy łatwo przesychającym podłożu, roślina zyska, gdy będzie podlewana częściej. Zimową porą ograniczamy podlewanie do jednego podlania w miesiącu, a nawet rzadziej, kierując się zasadą podlewania dopiero gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Nawozimy raz w miesiącu, specjalnym nawozem dostosowanym do Kaktusów i Sukulentów.

Przesadzanie najlepiej przeprowadzać wczesną wiosną, w celu pobudzenia rośliny do dalszego wzrostu. Zabieg przeprowadzamy średnio raz na trzy lata, w przypadku dużych egzemplarzy, wystarczy delikatnie wymienić wierzchnią warstwę podłoża. Do zabiegu najlepiej przygotować grube rękawice i szary papier, którym owiniemy roślinę, aby zminimalizować ryzyko ukłucia. Kaktusy domowe muszą mieć podłoże przepuszczalne, najlepiej wykorzystać odpowiednią mieszankę podłoża dla Kaktusów i Sukulentów. Każdy gatunek jest inny i często ma unikalne wymagania, aby stworzyć roślinie idealne warunki, polecamy dokładnie przeczytać informację o uprawie w opisie rośliny.

Domowe kaktusy kwitnące

Wiele gatunków kaktusów słynie z wielkich, przepięknych i intensywnie pachnących kwiatów. Kwitnienie często trwa bardzo krótko i czeka się na nie nawet kilka lat. Coraz częściej w sprzedaży pojawiają się kaktusy z pąkami kwiatowymi. Specjalnie wyprowadzone przez ogrodników w taki sposób, aby zapewnić po zakupie dwutygodniowy spektakl kwitnienia. Tego typu rośliny również będą występować w tej kategorii, jednak zdarzają się dość rzadko - raz w miesiącu i są dostępne do zakupu zaledwie przez kilka dni. Jeśli szukasz kaktusów kwitnących, zachęcamy do czytania opisów produktów, jeśli roślina jest również atrakcyjna dzięki kwitnieniu, na pewno taka informacja znajdzie się w opisie!

Rozwiń opis

Aktywne filtry