Syngonium – roślina doniczkowa

Syngonium – roślina dla początkujących i dla kolekcjonerów.

Syngonium to roślina doniczkowa o pięknych, dekoracyjnych liściach, która pochodzi z tropikalnych regionów Ameryki Południowej. Roślina ta należy do rodziny obrazkowatych (Araceae) i występuje w różnych odmianach i kolorach liści, co czyni ją popularnym wyborem wśród miłośników roślin doniczkowych.

Syngonium to roślina o wspinających się pędach i sercowatych, zielonych lub kolorowych liściach, które w zależności od odmiany mogą mieć różne kształty i rozmiary. Roślina ta jest stosunkowo łatwa w uprawie i wymaga umiarkowanego podlewania oraz umieszczenia w miejscu z jasnym, ale rozproszonym światłem. Roślina ta preferuje wilgotne powietrze, dlatego warto ją opryskiwać lub umieścić w pobliżu źródła wilgoci, takiego jak fontanna czy akwarium.

Syngonium jest często wykorzystywany jako roślina ozdobna do biur, mieszkań, ale także do szkół i przedszkoli ze względu na swoją łatwą pielęgnację i piękny wygląd. Roślina ta może być sadzona zarówno w doniczkach, jak i w koszach, a także na specjalnych stojakach do wspinaczki, które pozwalają jej na swobodny rozwój i ozdabianie przestrzeni.

Popularne odmiany Syngonium:

Wśród popularnych odmian syngonium znajdują się między innymi różowe - Syngonium 'Neon', biało upstrzone - Syngonium 'Albo Variegata' oraz skórzastolisnte - Syngonium auritum.zały.

Czy wiesz, że:

Roślina ta jest po Polsku nazywana Zroślichą lub Oślim Uchem. Nazwę Ośle uszy można łatwo wytłumaczyć charakterystycznym kształtem liścia. Natomiast nazwa Zroślicha pochodzi prawdopodobnie od różnicy w kształcie liści pomiędzy roślinami młodocianymi, a roślinami dojrzałymi. Dojrzała forma, która spotykana jest najczęściej w Ogrodach Botanicznych lub w naturze na jednym ogonku liściowym wytwarza wachlarz, złożony często nawet z dziewięciu liści, tak więc liść formy młodocianej, jest tak naprawdę zrośnięty.

Dowiedz się więcej na naszym blogu: kompendium wiedzy o Syngonium

Rozwiń opis

Aktywne filtry