Rośliny odporne, niezniszczalne - Tomaszewski

Rośliny niezniszczalne

Zapominasz o podlewaniu?
Ich to nie rusza.

niezniszczalne.svg

Jeżeli uważasz, że byłoby miło mieć ładne kwiaty w domu, lecz nie masz czasu na ich uprawę, poznaj niezniszczalne rośliny doniczkowe. Wybierz jedną z nich i ciesz się zielenią, bez poświęcania czasu na zajmowanie się rośliną. Jeżeli zapomnisz o jej podlaniu, wystawieniu na słońce, zmienieniu lokalizacji – ona ci to wybaczy. W tym dziale znajdziesz kwiaty doniczkowe, które - niczym bohater z filmu akcji przetrwają najtrudniejszą próbę czasu. Jeśli zapewnisz im minimum opieki - niezniszczalne rośliny będą Ci towarzyszyć przez długie lata.


Kaktusy i rośliny o podobnej formie

Majestatyczni bohaterowie westernów w Twoim domu? To możliwe, w dodatku są to rośliny odpornę na suszę. Niestraszne im będzie nawet dwumiesięczne zaniedbanie. No dobra bez przesady, poproś przyjaciela, żeby podczas twojej nieobecności podlewał rośliny raz na dwa tygodnie, nie częściej!

Wilczomlecz trójżebrowy bardzo szybko dorośnie nawet do półtora metra wysokości, a tym lepiej będzie rósł im mniej będziemy się nim zajmować. Jednym z atutów wilczomleczy przypominających kaktusy jest dobra dostępność na rynku różnobarwnych odmian, od czerwonawych, po biało zabarwione.

Opuncje są kolejnymi bardzo wytrzymałymi roślinami doniczkowymi, charakteryzują się tym, że cała roślina składa się z płaskich elipsoidalnych segmentów. Dzięki temu roślina wygląda co najmniej oryginalnie, w dodatku na rynku pojawia się bardzo obszerny wybór odmian.

Trzecim gatunkiem, który wyróżnimy w tym segmencie będzie kwiat odporny na suszę, znany jako - Mamilaria. Odznacza się tworzeniem rozety różowych kwiatów.

Sukulenty - czyli rośliny magazynujące wodę

Mało przejrzyste jest rozróżnienie między kaktusami, a sukulentami. Chciałbym na początku to wyjaśnić. Sukulenty - czyli rośliny magazynujące wodę. Kaktusy - przedstawiciele rodziny kaktusowatych, reprezentujących sukulenty, gromadzące wodę w łodydze. Z powyższych definicji wynika, że Kaktusy to też Sukulenty, jednak ze względu na ogólnie przyjęte społecznie rozróżnienie tych dwóch grup, zachowamy je również w tej kategorii!

Agawa i Aloes magazynują wodę w liściach, oba gatunki są roślinami łatwymi w utrzymaniu. Wystarczy, że położysz roślinę na słonecznym parapecie i podlejesz, gdy sobie przypomnisz. Przed podlaniem upewnij się, że podłoże jest suche!

Grapropetalum to bardzo ciekawy sukulent liściowy, który oprócz atrakcyjnej rozetki liści tworzy dużo pędów gęsto usłanych kwiatami w kolorze od bieli do różu. Bardzo chętnie tworzy rozetki przybyszowe - czyli młode roślinki rosnące obok rośliny matki. Rośliny o takich właściwościach nazywane są Roślinami Szczęścia lub Roślinami Przyjaźni. Jeżeli zobaczysz taką młodą roślinkę u swojego Graptopetalum lub Pieniążka, śmiało ją oderwij i przekaż osobie, którą cenisz, nie przejmuj się brakiem korzeni. Wystarczy, że taką roślinkę położymy na podłożu do sukulentów i w mig się ukorzeni.

Easy Care - Rośliny Łatwe w Utrzymaniu

Wytrzymałe rośliny doniczkowe to nie tylko sukulenty. Jako firma będąca na rynku wiele lat, wiemy które rośliny zostają z naszymi klientami na zawsze! Postanowiliśmy podzielić się z czytelnikami skrawkiem tajemnicy.

Juki i Draceny tworzą w domach piękne drzewkowate kształty. Większość ich gatunków i odmian znosi małą ilość światła i błędy uprawowe, jak przesuszanie i przelewanie. Oczywiście są to swojego rodzaju kwiaty odporne na suszę ale nie polecamy sprawdzania ich wytrzymałości.

Kolejną niesamowicie odporną rośliną jest Epipremnum złociste. Jeżeli raz w roku nie zakasamy rękawów i nie przytniemy jej uporczywie rosnących pędów. Dosłownie wejdzie nam do łóżka! Po opis większej ilości roślin Easy Care, zapraszamy do kategorii Rośliny do Biur.

Rozwiń opis

Aktywne filtry