Palmy doniczkowe domowe

Palmy doniczkowe do domu

Poczuj się jak w tropikach

niezniszczalne.svg

Egzotyczne palmy budzą wyobraźnie każdego. Jednym z niezapomnianych odczuć jest popijanie lemoniady z lodem, w okularach przeciwsłonecznych, na ulubionym fotelu pod egzotyczną palmą we własnym domu. Zdecydowanie przyjemniej, prowadzi się rozmowy biznesowe, gdy w twoim gabinecie oprócz Ciebie, urzęduje lub urzędują ekstrawaganckie palmy doniczkowe. Sprawdź czy mamy rację, zamów Palmę pod wskazany adres już dziś. Nie zapomnij okularów przeciwsłonecznych!

Palmy domowe występujące w sprzedaży

Na rynku Palm króluje Areka żółtawa i Chamedora wytworna. Obie Palmy wyglądają bardzo podobnie, mają delikatne silnie podzielone liście i nie znoszą pełnego słońca. Powinniśmy zapewnić im miejsce jasne, bez długiej ekspozycji na pełnym słońcu. Do grona roślin o podobnych wymaganiach oraz podobnym wyglądzie zaliczamy Kencje. Ta roślina wolniej rośnie i znana jest z większej odporności na szkodniki oraz braki światła.

Palmy doniczkowe domowe o liściach przypominających wachlarze takie jak Karłatka i Trachycarpus to wolno rosnące palmy polecane na pełne słońce. Waszyngotnia to palma którą również posadzimy na miejscu, gdzie operujące słońce jest zbyt silne dla innych roślin. Jest ona również dobrym przykładem szybko rosnącej palmy. W grupie palm o liściach wachlarzowatych Liwistonie, spotkamy jako małą sadzonkę, która rośnie wolno przez pierwsze 10 lat i nie toleruję pełnej ekspozycji na słońce. Z kolei palma, która nada się wręcz do miejsca zacienionego to Rapis.

Palmy doniczkowe do domu

Oprócz palm o delikatnych silnie podzielonych liściach i takich przypominających wachlarze, spotkamy w tej obszernej rodzinie zupełnie inne formy. Wolno rosnąca rośliny palmowe takie jak Palma Daktylowa, czyli Feniks toleruję pełne słońce, jego liście dzielą się na bardzo twarde pseudo igły, których raczej nie będziemy chcieli dotykać! Zupełnie niespotykane liście tworzy Kariota łagodna, jej liście są z kolei zupełnie niegroźne i odrobinę przypominają skrzydła egzotycznych owadów. Ta roślina wydaje się zupełnym przeciwieństwem Feniksa, również jeśli chodzi o wymogi świetlne. Powinniśmy jej zapewnić światło filtrowane. Dobrze znosi stanowiska zacienione.

Kokos pojawia się w sprzedaży jako młoda roślina o kilku liściach. Mimo tego, często na tym etapie ma już 120 cm i szybko rośnie w górę! Ze względu na duże wymagania świetlne kokosa, rośliny mają trudności z przetrwaniem naszej zimy. Bardzo często sukcesy odnoszą hodowcy, którzy używają dodatkowych paneli specjalnie skonstruowanych dla roślin.

Wybierając Palmy, należy pamiętać, że są to rośliny w naturze dorastające do ponad 20 metrów wysokości. W warunkach domowych dobrze rosną póki są w formie młodocianej. U większości gatunków oferowanych na rynku, ta forma rozwija się i jest atrakcyjna nawet 10 lat. Jednak musimy być przygotowani na to, że w pewnym momencie nasza roślina powie: “Potrzebuję zimą więcej światła i dziury w suficie, żebym mogła dalej pięknie i zdrowo rosnąć!”.

Rozwiń opis

Aktywne filtry