- Produkt niedostępny
Odbiór osobisty (Warszawa) - Odbiór możliwy po otrzymaniu SMS - 0 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Odbiór osobisty (Warszawa) - Odbiór możliwy po otrzymaniu SMS - 0 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Drosera paradoxa to fascynująca roślina owadożerna pochodząca z Australii, należąca do rodzaju rosiczek. Charakteryzuje się długimi, wąskimi liśćmi pokrytymi lepkimi włoskami, które służą do wychwytywania i trawienia drobnych owadów. Roślina ta osiąga zwykle około 10–15 cm wysokości i tworzy zwartą rozetę. Drosera paradoxa preferuje jasne, słoneczne stanowiska oraz wilgotne, dobrze przepuszczalne podłoże o kwaśnym odczynie. Dzięki zdolności do łapania owadów jest nie tylko ciekawym okazem kolekcjonerskim, ale także naturalnym sposobem na kontrolę małych insektów w otoczeniu. Wymaga regularnego podlewania wodą destylowaną lub deszczową i wysokiej wilgotności powietrza.
Dostawa tylko na terenie Warszawy.
Muchołówka z rodziny rosiczkowatych jest jedynym przedstawicielem swojego rodzaju. W przyrodzie można ją spotkać tylko na mokradłach w pobliżu wybrzeży Karoliny ( USA ). Muchołówka reaguje w sposób zauważalny na określone bodźce. Jej liście to pułapki do chwytania much i innych owadów. Liście osadzone są na ogonkach o szerokości równej szerokości liścia. Blaszka liściowa to duże klapki zakończone sztywnymi rzęskami. Wewnątrz klapek znajdują się szczecinki czuciowe, które reagują na dotyk - pułapka zamyka się błyskawicznie. Po zamknięciu się liścia roślina wydziela kwaśny sok rozkładający schwytane owady i przyswaja zawarte w nich substancje białkowe jako dodatkowy pokarm. Muchołówka jest rośliną owadożerną w ścisłym rozumieniu, bowiem łowi i trawi owady - głównie mrówki.
Muchołówka na parapecie okiennym nie czuje się dobrze. Doskonale zaś rośnie w ogródku - butelce, w szklanym pojemniku lub jako uprawa towarzysząca dla orchidei i innych gatunków roślin. Trzymamy ją w miejscu jasnym i chłodnym. Wiosną i latem podlewamy regularnie miękką wodą. Staramy się utrzymać podłoże lekko wilgotne, nie dopuszczamy do przeschnięcia. Zimą bardzo ograniczamy podlewanie, za to musimy zapewnić roślinie wysoką wilgotność powietrza. Przesadzamy wiosną do płaskich naczyń. Podłożem może być mieszanka torfu z mchem torfowym. Od wiosny do lata nawozimy słabym stężeniem nawozu, średnio raz w miesiącu.
Ta mięsożerna roślina swoją nazwę zawdzięcza Dionai, greckiej bogini podniet miłosnych.