- Nowy
Odbiór w sklepie: Warszawa, Okęcie - 0 zł
Dostawa: Kurier DPD - 21 zł
Dostawa: Kurier InPost - 21 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Transport roślin o wysokości powyżej 125 cm - 99 zł
Odbiór w sklepie: Warszawa, Okęcie - 0 zł
Dostawa: Kurier DPD - 21 zł
Dostawa: Kurier InPost - 21 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Transport roślin o wysokości powyżej 125 cm - 99 zł
Najniższa cena produktu 75,00 zł z dnia 19.11.2024
Kształt blaszki Peperomii sarcophylla przypomina łezkę z ostrym zakończeniem. Chłodna zieleń mięsistych liści jest przełamana srebrzystymi nerwami, które mocno odznaczają się na ich tle. Powierzchnia jest bardzo silnie połyskująca, a struktura niemal idealnie wyrównana. Liście, dzięki metalicznemu poblaskowi, stają się wręcz trójwymiarowe. Wyjątkowo ciemna barwa liści daje wrażenie niemal czerni. Jest to cecha dość rzadka u roślin, która, w połączeniu ze srebrzystymi akcentami, nadaje tej peperomii awangardowego charakteru.
Arbuzowa peperomia lub Peperomia argyreia została nazwana, ponieważ jej liście bardzo przypominają skórkę arbuza. Ta roślina zalicza się do kategorii łatwych w uprawie i faktycznie jest świetna dla początkujących, pochodzi z Ameryki Południowej i dorasta do 30 cm wysokości, więc świetnie nadaje się do warunków domowych.
Peperomie nie są wymagające. Te o zielonych liściach znoszą miejsca cieniste, barwne potrzebują więcej światła, ale nie służy im bezpośrednie nasłonecznienie. Są ciepłolubne, zimą temperatura nie powinna spaść poniżej 15°C, w przypadku peperomii o barwnym ulistnieniu 18°C. Podlewać należy oszczędnie, zwłaszcza zimą, zraszać można tylko latem. Nadmiar wilgoci w podłożu lub powietrzu w okresie spoczynku powoduje zagniwanie i pleśnienie pędów. Peperomie nie osiągają dużych rozmiarów, więc ich wymagania nawozowe są przeciętne. Wystarczy zasilać co dwa tygodnie od maja do lipca. Coroczne przesadzanie nie jest konieczne, wystarczy to robić co 3-4 lata, używając płaskich doniczek i lekkiego, próchnicznego podłoża. Rozmnażanie jest w praktyce możliwe tylko przez sadzonki. Nasiona są prawie nieosiągalne, w dodatku pstrolistne mieszańce można rozmnażać jedynie wegetatywnie.
Wiosną i latem możesz zobaczyć kwiaty, chociaż cienkie łodygi wyglądają bardziej jak dziwne patyki niż kwiaty."