- Produkt niedostępny
Odbiór w sklepie: Warszawa, Okęcie - 0 zł
Dostawa: Kurier DPD - 21 zł
Dostawa: Kurier InPost - 21 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Transport roślin o wysokości powyżej 125 cm - 99 zł
Odbiór w sklepie: Warszawa, Okęcie - 0 zł
Dostawa: Kurier DPD - 21 zł
Dostawa: Kurier InPost - 21 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Transport roślin o wysokości powyżej 125 cm - 99 zł
Najniższa cena produktu 229,00 zł z dnia 08.12.2024
Łacińska nazwa philodendron oznacza przyjaciela drzew. Ukryta jest w niej prawdziwa natura filodendronu pnącego rosnącego w środowisku naturalnym. Potrafi wspiąć się na drzewo, bardzo starannie owijając się wokół niego. Ta właściwość wskazuję nam również jego znakomite dostosowanie do wzrostu w półcieniu. Filodendron pnący na pniu jest bardzo łatwy w uprawie, dlatego polecamy jego zakup każdemu, nawet osobom rozpoczynającym przygodę z domową uprawą roślin. W warunkach domowych roczny przyrost pojedynczego pędu filodendronu to 20-30 cm.
Filodendron najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym. Roślina kwitnie w temperaturze 22-27 ˚C. Ważne jest, aby w sezonie zimowym temperatura w pomieszczeniu nie spadła poniżej 15 ˚C. Epifity nie tolerują przelania i przeciągów. Do uprawy zaleca się przepuszczalne podłoże z drenażem. Do tego celu nada się ziemia do roślin doniczkowych, wymieszana z piaskiem i żwirem. Dno doniczki dobrze wyłożyć keramzytem. Roślinę nawadniamy poprzez umieszczenie wody na spodku. Nadmiar wody usuwamy z podstawki. Zimą zmniejszamy ilość wody o ok. 1/4. Zraszając regularnie liście filodendrona, zapewnimy mu odpowiednią wilgotność i optymalne warunki do rozwoju. Kurz gromadzący się na liściach możemy usunąć miękką szmatką. Nawożenie przeprowadzamy od kwietnia do września, co dwa tygodnie. Młode filodendrony przesadzamy co roku, starsze okazy raz na 2-3 lata. Najefektowniejszą kompozycję roślinną uzyskamy, gdy wesprzemy pnącze na paliku lub podporze.
W naturalnych warunkach, porośle owocuje po zapyleniu przez chrząszcza skarabeusza. Filodendron zyskał popularność jako roślina doniczkowa już w latach 40. i 50. XX w.