- Nowy
Odbiór w sklepie: Warszawa, Okęcie - 0 zł
Dostawa: Kurier DPD - 21 zł
Dostawa: Kurier InPost - 21 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Transport roślin o wysokości powyżej 125 cm - 99 zł
Odbiór w sklepie: Warszawa, Okęcie - 0 zł
Dostawa: Kurier DPD - 21 zł
Dostawa: Kurier InPost - 21 zł
Dostawa Bezpośrednia - Tylko na terenie Warszawy - 25 zł
Transport roślin o wysokości powyżej 125 cm - 99 zł
Najniższa cena produktu 55,00 zł z dnia 08.11.2024
Odkryta przez kapitana Cooka ( odkrywcę, astronoma, kartografa ) na wyspie Norfolk, trafiła do salonów Europy jako drobna choinka, zwana także Jodełką pokojową. Doskonale czuła się w pomieszczeniach ogrzewanych od święta. Współczesne mieszkania z suchym, ciepłym powietrzem nie sprzyjają uprawie tej rośliny.
Araukaria to wolno rosnące, zimozielone drzewo, w naturze dorastają nawet do 65 m, we wnętrzach rośliny pozostają niewielkie. Wyróżnia się regularnym pokrojem, gałęzie wyrastają w symetrycznych okółkach. Nazwa gatunkowa heterophylla oznacza dokładnie “Różne Liście” odnosi się do zupełnie innego wyglądu liści u egzemplarzy dorosłych, przypominających łuski lub liście sukulentów.
Araukaria przez cały rok wymaga jasnego, półcienistego stanowiska. Latem najlepszym miejscem dla niej jest ogród ( miejsce w cieniu ) lub balkon północny. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy ją postawić przy północnym oknie. Temperatura wiosną i latem powinna być jednakowa około 20 °C, od października najlepiej 5 - 10 °C przy bardzo ograniczonym podlewaniu. Od wiosny do października podlewać miękką, odstaną wodą w umiarkowanej ilości. Nawozić od maja do września NAWOZEM DO RODODENDRONÓW. Przesadzać tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, a więc raz na kilka lat. Nowa doniczka nie może być nigdy za wielka ( 6 - 10 cm większa od poprzedniej ). Ważna jest dobra warstwa drenażowa z KERAMZYTU. Ziemia - substrat torfowy lub ziemia znormalizowana z dodatkiem torfu i perlitu ( ZIEMIA UNIWERSALNA ).
Pochodzi z rodziny, której przedstawiciele zamieszkiwali Europę w okresie jurajskim, prawie 200 milionów lat temu.