Peperomia 'Burning Bush'

59,99 zł
Brutto
Peperomia 'Burning Bush'
local_shipping
Dostawa od: 19,90zł
>

Peperomia 'Burning Bush'

59,99 zł
Brutto
Produkt Niedostępny
local_shipping
Dostawa od: 19,90zł

Tropikalna piękność o dużych, zielonych, mięsistych liściach. Uwagę przyciąga ich owalny, niemalże okrągły kształt, który podkreśla delikatna, bordowa obwódka. Jest rośliną rzadko dostępna w sprzedaży.

Ilość

Dodaj do kompletu

Tropikalna piękność o dużych, zielonych, mięsistych liściach. Uwagę przyciąga ich owalny, niemalże okrągły kształt, który podkreśla delikatna, bordowa obwódka. Jest rośliną rzadko dostępna w sprzedaży.

dobierz doniczkę

Peperomia 'Burning Bush' | Peperomia tępolistna

Peperomia obtusifolia 'Burning Bush'

poziom trudności
oczyszczanie powietrza
nasłonecznienie
podlewanie
nie szkodliwa dla zwierząt

Opis gatunku Peperomia

Rodzaj Peperomia, należąca do rodziny Piperacae (pieprzowate), obejmuje ponad tysiąc gatunków pochodzących z tropikalnych lasów Ameryki Południowej. Mnogość peperomii i ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są one wdzięcznym obiektem dla kolekcjonerów. Rozróżnia się peperomie o liściach pstrych, zielonych oraz płożące. Większość ma zgrubiałe, mięsiste łodygi oraz liście z charakterystycznym, widocznym na przekroju miękiszem gromadzącym wodę. Liście mogą mieć rozmaite kształty i kolory. Do najpopularniejszych gatunków należy P. caperata o ciemnozielonych, „kędzierzawych” liściach. Jej odmiany, np. ‘Pink Lady”, mogą być kolorowe. Równie często spotyka się gładkolistną P. obtusifolia (mylona często z podobną P. clusiifolia) i jej pstrą odmianę ‘Variegata’. Jest ona uprawiana najdłużej, bo od 1793r. Bardzo oryginalna jest P. pereskiifolia, której listki są podłużne, rozmieszczone na łodydze w piętrowych okółkach, a pędy mają tendencję do przewisania. P. rotundifolia jest gatunkiem płożąco-zwisającym o drobnych, okrągłych marmurkowych listkach. P. marmorata i P. metallica charakteryzują się metalicznym kolorem i jakby „tłoczoną” fakturą liści. Małe, długie i wąskie kwiaty wyrastają na cienkich jasnych pędach. Nie pachną.

Pielęgnacja - jak uprawiać peperomię?

Peperomie nie są wymagające. Te o zielonych liściach znoszą miejsca cieniste, barwne potrzebują więcej światła, ale nie służy im bezpośrednie nasłonecznienie. Są ciepłolubne, zimą temperatura nie powinna spaść poniżej 15°C, w przypadku peperomii o barwnym ulistnieniu 18°C. Podlewać należy oszczędnie, zwłaszcza zimą, zraszać można tylko latem. Nadmiar wilgoci w podłożu lub powietrzu w okresie spoczynku powoduje zagniwanie i pleśnienie pędów. Peperomie nie osiągają dużych rozmiarów, więc ich wymagania nawozowe są przeciętne. Wystarczy zasilać co dwa tygodnie od maja do lipca. Coroczne przesadzanie nie jest konieczne, wystarczy to robić co 3-4 lata, używając płaskich doniczek i lekkiego, próchnicznego podłoża. Rozmnażanie jest w praktyce możliwe tylko przez sadzonki. Nasiona są prawie nieosiągalne, w dodatku pstrolistne mieszańce można rozmnażać jedynie wegetatywnie.

Ciekawostki o peperomii

Niektóre peperomie są epifitami i mogą rosnąć bez podłoża, bezpośrednio na pniu.

5579 w:15 cm/25 cm, c:59.99

Opis

Światło
Umiarkowane
W słońcu
Doniczka
15 cm
Data oceny
11.07.2022
Poziom trudności
Łatwy
Produkt referencyjny
peperomia-burning-bush
Wysokość
25 cm
Średnica
15 cm
kod do aplikacji
20-40*Peperomia*Burning Bush
Rodzaj
Egzotyczne
Sukulenty i kaktusy
Zielone
OLD Combination ID
103174
dni ważności
14

Specyficzne kody