Blog > Aktualności > Walentynki Święto Zakochanych u Tomaszewskiego

Walentynki Święto Zakochanych u Tomaszewskiego

Walentynki. Święto Zakochanych, to czas bardzo szczególny.  Wszyscy znają jego historię. Wiedzą, że był lekarzem, został biskupem i w tajemnicy udzielał zakochanym ślubów. W obecnej chwili święty Walenty jest patronem osób chorych psychicznie, czy jednak miłość nie jest stanem choroby psychicznej? :). Jednak z legend wynika, że święty Walenty rozdawał kwiaty ze swojego ogrodu. Tyle lat po jego męczeńskiej śmierci zwyczaj obdarowywania ukochanej osoby kwiatami nadal jest bardzo popularny. Walentynki. 14 Lutego w końcu święto zakochanych. W salonie u Tomaszewskich też obchodzimy je bardzo hucznie.

Jakie kwiaty na Walentynki?

Najbardziej popularne kwiaty, jakie kupujemy na Walentynki to kwiaty cięte. Czerwone róże symbol miłości i oddania.  Bukiety kupowane w kwiaciarniach złożone z różnych gatunków kwiatów. Goździk, gerbery, delikatna eustoma. Oczywiście bukiety specjalnie sprowadzanych tulipanów też są niezwykle popularne. Wybór jest ogromny i kwiaciarnie prześcigają się w pomysłach na tworzenie oryginalnych kompozycji w dniu święta zakochanych.  Jednak jest to dość nietrwały prezent. Może jednak warto pomyśleć o roślinie, która przez bardzo długi czas będzie przypominać o naszych uczuciach?

Rośliny kwitnące czy zielone?

Które podarować, jeśli chcemy okazać swoje uczucia? Wybór wcale nie jest taki oczywisty. Możemy, bowiem wybrać rośliny zielone, które kształtem swoich liści będą przypominać serce, które jest symbolem miłości.  Rośliny kwitnące zaś, to już nie tylko zielone piękne liście, ale i kwiaty, które swoją formą też będą przypominać serce i to w wielu kolorach. Będą one wieloletnią ozdobą mieszkań i domów. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będą cieszyć oko wiele lat i stale przypominać o Naszym uczuciu. Walentynki  Święto Zakochanych jest raz do roku,  chociaż my zachęcamy do okazywania uczuć poprzez kwiaty cały rok.

Rośliny zielone w kształcie serca

Jest wiele roślin zielonych, które niewątpliwie przypominają zielone serce. Największy hit to Hoja Kerri. Nazywana Walentynkową hoją. Piękna zielona roślina, która podbija serce, każdego swoim urokiem. Inna równie piękna roślina to Epipremnum złociste – scindapsus. Dawniej roślina niezwykle popularna w domach. Kształt liści niewątpliwie kojarzy się z miłością. Dodatkowo to roślina zaliczana do grupy roślin oczyszczających powietrze. Kolejny hit to ceropegia woodii. Nie można przejść koło niej obojętnie. Pełna uroku i delikatności. Dodatkowo jest sukulentem liściastym, co jest ciekawostką.

Kwiaty kwitnące w serca.

W tym wypadku prym wiedzie anturium czerwone. Wielkie kwiaty w kolorze czerwieni strażackiej uzupełniają ciemno zielone liście też w kształcie serca. Oczywiście, jeśli kolor czerwony nie przemawia do nas mamy do wyboru anturium w kolorach różowym, czarnym a nawet żółtym. Więc wybór jest ogromny. Innym kwiatem bardzo popularnym jest Szczawik trójkątny lub czterolistny. Nazywany kwiatem szczęścia. Jeśli dobrze się zastanowić wcale nie jest to dziwna nazwa. Kwiat bardzo prosty w uprawie i niezwykle urokliwy. Serduszka okazała, co prawda jest wyborem do ogrodu jednak nie mogliśmy jej pominąć. Najbardziej zakochany kwiat, jaki znamy.

serduszka okazała

Jeśli nie te kwiaty to, co?

Walentynki Święto Zakochanych u  Tomaszewskich jest mocno celebrowane. Jeśli żadna z powyższych propozycji nie przypadła do gustu, chociaż wątpimy, możemy zostać przy tradycji kwiatów doniczkowych. Okres Walentynek, to okres największej sprzedaży storczyków. Wybór jest ogromny. Możemy tu zaszaleć nie tylko z wielkością rośliny, ale i z ilością kwitnących pędów. Przeogromny wybór kolorów i form kwiatów jest tak wielki, że zaspokoi każdy nawet najbardziej wybredny gust.