Blog > Aktualności > Sansewieria roślina roku 2020.

Sansewieria roślina roku 2020.

Sansewieria to roślina, którą znają wszyscy. Być może nie pod tą nazwą, ale znają. Szable, wężownica, język teściowej jak kiedyś nazywano sansewierię, były wszędzie. Zajmowały parapety szkolnych klas, przychodni, wszystkich urzędów. Nie bez przyczyny tam chętnie rosły. Jest to roślina, która wybacza nam, kiedy o niej zapominamy. Stopniowo odchodziły one w zapomnienie, jednak w chwili obecnej przeżywają prawdziwy renesans. W salonach Tomaszewskiego Sansewieria została rośliną roku 2020.

Skąd jest sansewieria?

Największa ilość sansewierii spośród ponad 70 znanych odmian pochodzi z Afryki. Właśnie to tłumaczy jej budowę i upodobania klimatyczne. Jej Grube i mięsiste liście magazynują wodę, dzięki czemu bez problemu dają sobie radę na kamienistych i suchych terenach. W warunkach naturalnych tworzą wspaniałe rozrośnięte kępy. Dzięki takim predyspozycjom sansewieria jest jedną z najbardziej wytrzymałych roślin doniczkowych.

Dlaczego właśnie sansewieria nie inna roślina?

Sansewieria ze względu na swoje ozdobne liście, które różnią się od siebie kolorem, wzorem i formą stanowi niesamowity dodatek do nowoczesnych wnętrz. Jest idealną rośliną dla zapominalskich. Wybacza właścicielom potknięcia i brak pamięci. Dodatkowo należy do grupy roślin oczyszczających powietrze. Dzięki tej umiejętności powinna być stałym gościem w naszych domach. jak już wspomnieliśmy sansewieria należy do grupy roślin oczyszczających powietrze. Dlatego wspaniale sprawdzi się w sypialni i salonie. czyli w miejscach gdzie spędzamy bardzo dużo czasu

Dla kogo sansewieria?

Dla każdego miłośnika zieleni, oryginalnej urody i ludzi nieposiadających zbyt wiele czasu. Sansewieria stanowi niebanalną ozdobę mieszkań i biur. Odpowiednio dobrane doniczki uzupełnią jej urodę sprawiając, że każde wnętrze zyska wiele na swojej oryginalności. Sansewieria jest bardzo prosta w obsłudze. Należy pamiętać, żeby jej nie przelać, resztę ewentualnych zaniedbań nam wybaczy.

Jeśli już ją masz, co dalej?

Spośród wspaniałych sansewierii takich jak Gwinejska, Laurentii czy cylindryczna dokonałeś już wyboru swojej własnej rośliny, gratulujemy. Wybrałeś już bardzo efektowną roślinę, należy jeszcze pamiętać o dobraniu do swoich zakupów odpowiedniej doniczki, podłoża dedykowanemu sansewierii oraz odżywki. Preparaty do nabłyszczania liści nie są nam potrzebne. Sansewieria nie potrzebuje tego typu środków. Wystarczy jedynie szmatka z wodą, aby wytrzeć kurz z liści.