Blog > Aktualności > Sagowiec do biura i do domu

Sagowiec do biura i do domu

Jak ich nie kochać? Z dużym powodzeniem możemy go uprawiać w naszych mieszkaniach. Zachwycają swoją egzotyczną urodą i pięknie się prezentują w wysokich donicach takich jak na zdjęciu. Wyglądają jakby siedziały na tronie z którego wznoszą swój majestatyczny pióropusz ponad innymi roślinami. Jeśli ta roślina przypadła Ci do gustu, nasz ekspert Wojciech Wardecki chciałby coś doradzić. Oto co pisze:
Sagowiec do biura i do domu
Sagowiec do biura i do domu
Słów kilka o cykasie zwanym sagowcem

Kupując sagowca pamiętajcie, aby zapewnić mu słoneczne stanowisko z dużą ilością rozproszonego światła. Jednak nie bezpośredniego. Wtedy liście mogą zostać poparzone przez promienie słoneczne i zmatowieją. Wybierając roślinę upewnij się, aby miała zdrowe, zielone liście i zdrowo wyglądała.

Sagowiec do biura i do domu
Zrób wyprawkę dla sagowca

Osobiście rekomenduję, aby kupując sagowca zrobić mu „wyprawkę w postaci nowej ZIEMI – najlepsza będzie ziemia do palm. Zapytasz czemu? A to dla tego, że podłoże w którym rośnie ma ograniczoną ilość składników pokarmowych z których roślina cały czas korzysta. W szklarniach w których rośnie, jest regularnie nawożony, więc nie cierpi na głód. Nowi właściciele często nie nawożą roślin w domu, przez co w najprostszy sposób mówiąc, roślina zacznie nam głodować i podupadać na zdrowiu. To tak jak u ludzi, jeśli źle się odżywiamy, spada nasza odporność i stajemy się podatni na choroby. Tak też się dzieje w świecie roślin. Stają się podatne na choroby i szkodniki.

Sagowiec do biura i do domu

Sagowiec do biura i do domu – nawożenie i podlewanie

Jeśli jednak należysz do tej grupy osób, które pilnują NAWOŻENIE. To przesadzanie może zaczekać. Pamiętajcie, aby kupić odżywkę dla naszego sagowca i raz w miesiącu go nawozić. Polecam Wam nawóz do Palm. Dostaniecie go w salonie kwiatowym Tomaszewskiego. Koniecznie przestrzegajcie zaleceń producenta. Pracownicy sklepu doradzą Wam najlepszy nawóz. PODLEWANIE: Pamiętajcie, że sagowce nie lubią stać w wodzie. Ziemia pomiędzy podlewaniami powinna przeschnąć. Nadmiar wody powinien być odlany z podstawki.

Sagowiec do biura i do domu
Sagowiec do biura i do domu
Co z chorobami i szkodnikami sagowca?

Jeśli chodzi o CHOROBY I SZKODNIKI, to jest to roślina dość odporna. jednak może czasem coś jej dolegać. Może zostać zaatakowana przez miseczniki i wciornastki. Do zwalczania tych szkodników wystarczy użyć insektycydu. Więc bez obaw 

Powodzenia w uprawie