Blog > Aktualności > Roślina miesiąca – maj: oleander

Roślina miesiąca – maj: oleander

Kontynuując rozpoczęty przez nas na początku roku cykl prezentujemy kolejny gatunek z naszej oferty, wybrany przez nas na roślinę miesiąca. W maju jest nią oleander. Poznajcie go i zaproście do swojego domu!

oleander

Roślina miesiąca – maj: oleander

Ten krzew o pięknych, różnokolorowych kwiatach, pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, gdzie jest rośliną wiecznozieloną. W naszym kraju uprawia się go w donicach z przeznaczeniem przede wszystkim na balkony i tarasy. Jego kwiaty mogą przybierać rożne barwy: białą, czerwoną, żółtą, fioletową czy różową. Znajdziecie też oleandry o przyjemnym, łososiowym lub kremowym kolorze. Wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu zawsze można dopasować oleandra tak, by pasował do przestrzeni tarasu czy balkonu.

oleander

Oleander: o kwiatach i liściach słów kilka

Kwiaty, poza walorami kolorystycznymi, mają też piękny zapach. Występują w gronach na szczytach pędów. Co ważne, są bardzo trwałe, gdyż utrzymują się przez kilka tygodni. Warto dodać, że roślina kwitnie od maja do września, dzięki czemu cieszy oczy przez całe lato. Liście oleandra są grube i skórzaste i wyrastają prosto z łodygi niemal pod prostym kątem.

oleander

Oleander: jak uprawiać i pielęgnować?

O tym, co zrobić, by roślina prezentowała się jak najlepiej, rosła zdrowo i cieszyła oczy możliwie najdłużej opowie nasz ekspert, Wojciech Wardecki. W publikowanych w maju poradach przedstawi zasady uprawy i pielęgnacji oleandra. Zachęcamy do śledzenia działu Porady na naszej stronie oraz naszego profilu na Facebooku.

oleander

Roślina miesiąca w sklepie Tomaszewski

Od początku roku na początku każdego miesiąca ogłaszamy roślinę miesiąca – gatunek z naszej oferty, na który radzimy zwrócić szczególną uwagę. Wybranej roślinie poświęcamy więcej uwagi, są jej poświęcane artykuły z poradami, a zdjęcia ją prezentujące goszczą często na naszym profilu na Facebooku. Polecając Państwa uwadze oleandra równocześnie sugerujemy, by nie zapominać o gatunkach, które jeszcze niedawno były Roślinami miesiąca w ofercie naszego sklepu firmowego. A były to: hortensja ogrodowa, storczyk oraz palma woskowa. Każda z nich zasługuje na uwagę nie tylko w miesiącu, który jest jej poświęcony! 🙂