Blog > Porady > Podstawy uprawy sansewierii

Podstawy uprawy sansewierii

Jak już zapewne wiecie, w lutym szczególnie promowanym gatunkiem w salonie firmowym Tomaszewski będzie sansewieria. To właśnie ten gatunek przez najbliższy miesiąc będzie reprezentował Rośliny PRL-u, na które w tym roku firma Tomaszewski stawia i do powrotu do których gorąco Was zachęca.

sansewieria

Sansewieria: podstawy uprawy i pielęgnacji

A ja w ramach przybliżania Wam tego gatunku chciałbym przedstawić ogólne zasady i pielęgnacji te rośliny. Sansewieria radzi sobie w prawie każdych warunkach. Dobrze odnajdzie się i w słonecznych stanowiskach i w zacienionych pomieszczeniach. Mogę śmiało stwierdzić, że jest to roślina żelazna – naprawdę trudno jej zaszkodzić! Niezawodność wężownicy (bo tak jest również nazywana) polega również na praktycznym braku szkodników naturalnych tej rośliny.

sansewieria

Nie przelewaj!

Zdradzę Wam, że jest czynnik, który może naprawdę zaszkodzić tej niemalże niezniszczalnej roślinie: jest nim nadmierne podlewanie. Moja rada dla wszystkich posiadaczy sansewierii jest następująca: lepiej jest zapomnieć ją podlać niż przelać! O ile bowiem suszę znosi dobrze, o tyle z nadmiarem wilgoci może sobie nie poradzić.

sansewieria

Sansewieria: pielęgnacja

Pielęgnacja wężownicy nie jest zbyt skomplikowana. Nie przesadzajcie z okazywaniem jej nadmiernej troski. Z własnego doświadczenia wiem, że aby dobrze wyglądała, warto ustawić ją na słonecznym parapecie, dzięki czemu mozaika na liściach będzie znacznie wyraźniejsza, a same liście lepiej wybarwione. Zimą nie powinna przebywać w temperaturze poniżej 15 stopni.

A już za tydzień poradzę Wam, jak przesadzać i rozmnażać sansewierię. Zachęcam do lektury! 🙂