Blog > Aktualności > Lato z kwiatami Tomaszewskich

Lato z kwiatami Tomaszewskich

21 czerwca przypada pierwszy dzień lata. Przez najbliższe trzy miesiące będziemy cieszyć się najcieplejszą porą roku. Cieszyć będą się nią także nasze rośliny, dla których lato to okres najintensywniejszego kwitnienia. Powitajcie lato z kwiatami od Tomaszewskich! ?

 

Pierwszy dzień lata

Pierwszy dzień lata jest zarazem najdłuższym dniem w całym roku. Każdy kolejny będzie już (niestety!) krótszy, jednak dni będą wciąż na tyle długie, by móc korzystać z ciepła i słońca praktycznie bez ograniczeń. Planując wakacje nie zapominajmy o kalendarzu prac ogrodniczych. Lato to czas, gdy w ogrodach i na tarasach przebywamy najdłużej, a co za tym idzie – także prace przy pielęgnacji roślin zajmują najwięcej czasu. Dla pasjonatów ogrodnictwa nie jest to jednak obowiązek, a przyjemność 🙂

Lato z kwiatami Tomaszewskich

Jeśli nie macie jeszcze kompletu roślin (lub też chcecie wzbogacić swoją kolekcję), zachęcamy do odwiedzenia salonu firmowego Tomaszewski, mieszczącego się przy Alei Krakowskiej 205/211 w Warszawie. Znajdziecie tu zarówno bogatą ofertę roślin, jak i innych artykułów ogrodniczych (donice, osłonki, gleby czy nawozy). Nasz wykwalifikowany personel doradzi, które gatunki będą najbardziej odpowiednie do Waszych zielonych przestrzeni. Nie zapominajcie także o regularnym odwiedzaniu naszej strony i profilu na Facebooku, gdzie znajdziecie informacje o bieżącej ofercie.

Lato z kwiatami Tomaszewskich: roślina miesiąca

Uwadze naszych Klientów polecamy zwłaszcza cykl Roślina miesiąca, w ramach którego co miesiąc skupiamy się na wybranym gatunku i prezentujemy go przekrojowo. Wybranym roślinom poświęcone są także porady dotyczące ich uprawy i pielęgnacji, przygotowywane przez naszego eksperta, Wojciecha Wardeckiego. W czerwcu rośliną miesiąca jest sundavilla, w maju był nią oleander. Już niebawem ogłosimy roślinę lipca!